За підтримки Уряду реалізується майже 9 тисяч проектів регіонального розвитку
- Кожен регіон України має свої сильні сторони, свої унікальні особливості. В одному регіоні - це найпотужніша виробнича база. В іншому - можливості розвитку сільського господарства або транспортної інфраструктури. У третьому регіоні - великий туристичний потенціал. Стратегічне завдання Уряду - розкрити приховані можливості регіонів і дати новий імпульс до їх розвитку, - сказав Віце-прем’єр Олександр Вілкул під час підсумкової колегії Мінрегіону.
Зокрема, Уряд надає фінансову, координаційну та методичну підтримку регіонам щодо впровадження інноваційно-інвестиційних проектів розвитку. Наразі за підтримки Уряду (на основі фінансування з державного і місцевих бюджетів в сумі майже 9 млрд.грн.) в регіонах реалізується майже 9 тис проектів. Проекти направлені на модернізацію систем водопостачання та водовідведення, тепло-, газо- та енергопостачання, житлових будинків, на будівництво та ремонт інфраструктури, закладів освіти, медицини, культури і спорту.
Особливу увагу Уряд приділяє проектам розвитку соціальної сфери. Завдяки цьому у 2013 році завершено будівельні роботи на 126 об’єктах нового будівництва та реконструйовано 462 об’єкти – лікарні, школи, дитсадочки, заклади культури та спорту.
Олександр Вілкул зазначив, що велика увага приділяється реалізації в регіонах проектів модернізації найбільш проблемної галузі економіки – житлово-комунального господарства.
Зокрема, за 2013 рік замінено 478 км теплових мереж, реконструйовано 677 котелень, замінено та відремонтовано 2,2 тис котлів. Для зменшення втрат води реконструйовано 2,2 тис км водопровідних та каналізаційних мереж. Також відновлено технічний стан 204,5 тис житлових будинків. Це – відремонтовані покрівлі, під’їзди, замінені ліфти, утеплені будинки, встановлені лічильники. За підсумками опалювального сезону завдяки модернізації ЖКГ та впровадженню енергозберігаючих технологій планується скоротити споживання природного газу на 5%.
- В цьому році за завданням Уряду в регіонах була активізована робота з поширення кращих регіональних практик розвитку на інші регіони, - сказав Олександр Вілкул. Виконуючі це завдання, Мінрегіон відібрав більше 300 кращих проектів та програм з усіх регіонів України. Ці кращі проекти охоплюють всі сфери життєзабезпечення населення, зокрема оновлення водопостачання та водовідведення, благоустрій територій, енергозбереження та енергоефективність, утилізацію твердих побутових відходів тощо.
Як доповіли Віце-прем’єру в Мінрегіоні, лідерами кращих регіональних проектів стали Київська, Дніпропетровська,Полтавська,Запорізька та Донецька області. За попередніми підрахунками регіонів, економія коштів від реалізації тільки кращих практик з модернізації сфери ЖКГ, що були відібрані Міністерством та є незначною частиною усіх реалізованих в країні проектів, становить біля 42 млн гривень в рік.
З метою популяризації кращих практик регіонального розвитку серед територіальних громад, проведено кущові інформаційні семінари у Львові, Харкові, Києві. Також на сайті Мінрегіону започатковано створення електронної національної бази даних кращих практик, проектів та програм.
- Щоб залучити додаткове фінансування для реалізації проектів розвитку регіонів, Уряд співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема, Світовим банком, Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією. Завдяки цьому в Україні вже реалізується 4 спільні з ними проекти вартістю понад 3 млрд.грн., - сказав Олександр Вілкул.
Наразі Уряд проводить роботу з Міжнародними фінансовими організаціями щодо реалізації ще 5 проектів на суму майже 10 млрд. грн. Проекти стосуються модернізації систем ЖКГ, підвищення ефективності регіонального управління та самоврядування, енергоефективності та ресурсозбереження, екологічної безпеки.
Довідково: інформація про 4 проекти, які наразі реалізуються спільно з міжнародними фінансовими організаціями.
Перший проект - проект розвитку місцевої інфраструктури, реалізується в 14 містах 12 областях України. Це Одеса, Чернігів, Бориспіль, Кам'янець-Подільський, Черкаси, Коломия, Дрогобич, Харків, Херсон, Кременчук, Івано-Франківськ , Новгород-Волинський, Слов'янськ, Нова Каховка. Роботи в рамках проекту вже повністю завершені в 5 містах - Черкасах, Коломиї, Новій Каховці, Дрогобичі та Кам'янець-Подільському .
Другий проект реалізується в Миколаєві спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Проект спрямований на модернізацію систем водопостачання та водовідведення на суму понад 31 млн євро.
Третій проект - це «Модернізація теплопостачання, водовідведення та енергозбереження» реалізується в Україні спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку ( ЄБРР) на суму 147,5 млн євро в 8 містах: Велика Ялта, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Тернопіль, Житомир, Івано-Франківськ, Черкаси.
Четвертий проект «Демо Україна» реалізується в Україні з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCО) на загальну суму 10 млн євро. Він спрямований на впровадження енергоефективних заходів в секторі теплопостачання. Для участі у проекті відібрано 10 міст: Донецьк, Івано-Франківськ, Вінниця, Житомир, Кам'янець-Подільський, Київ, Олександрія, Кривий Ріг, Полтава, Сєвєродонецьк .
До уваги ЗМI: повний видеозвiт тут.
«Кожен регіон України має свої сильні сторони, свої унікальні особливості. В одному регіоні - це найпотужніша виробнича база. В іншому - можливості розвитку сільського господарства або транспортної інфраструктури. У третьому регіоні - великий туристичний потенціал. Стратегічне завдання Уряду - розкрити приховані можливості регіонів і дати новий імпульс до їх розвитку», - сказав Віце-прем’єр Олександр Вілкул під час підсумкової колегії Мінрегіону.