З навчання Петриківському розпису почався перший урок для більше тисячі школярів Дніпропетровська
31 серпня, м. Дніпропетровськ
Петриківський розпис - це душа козацького народу, бренд Дніпропетровщини та України. І де як не на своїй рідній землі цей вид народного мистецтва має розвиватися. Впровадження цього проекту у школах – важливий елемент самоідентифікації. Якщо раніше традиції передавались по родинній лінії, то нині у нас є всі можливості, аби навчати дітей Петриківки і на рівні садочків та шкіл. Це дозволить сформувати міцний фундамент для подальшого збереження та розвитку автентичних українських традицій. Минулого року на Дніпропетровщині пройшов всеобласний урок «Петриківки», і цього року ця традиція буде продовжена
Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час урочистостей з нагоди Дня Знань у Дніпропетровську
Перший урок для більше тисячі учнів із загальноосвітнього закладу «Навчально-виховне об’єднання №28» у Дніпропетровську почався з майстер-класів по Петриківському розпису. Саме цьому виду народного мистецтва у закладі відведено виставкову залу, де представлені кращі роботи учнів та народних майстрів. Виставка працюватиме і для пересічних Дніпропетровців протягом року. Петриківському розпису школярів цього навчального закладу навчають 12 вчителів - народних майстрів. Петриківський розпис є візиткою та брендом навчального закладу, візерунками «Петриківки» прикрашені шкільні класи і коридори.
У цьому році в культурному житті України відбудеться одна з найбільш знакових подій за всю історію Незалежності. Петриківський розпис в грудні номінується ЮНЕСКО на отримання статусу нематеріальної культурної спадщини людства», - сказав Олександр Вілкул.
В навчальну закладі також впроваджена система інноваційної освіти – комп’ютерною технікою обладнано 34 класи. А саме, встановлено близько 200 комп’ютерів, проведено мережу широкосмугового Інтернету, яка забезпечує зв'язок on-line з майстернями та шкільними кабінетами. Школа також є учасником проекту «Відкритий світ», в рамках якого буде продовжено оснащення закладу сучасною комп’ютерною технікою.
«Якісно новий рівень освіти - це новий рівень держави. Єдиний шлях формування такої особистості конкурентоспроможного випускника - це застосування сучасних технологій. Уряд приділяє особливу увагу створенню сучасного освітнього ланцюжка - починаючи з дитячих садів, шкіл і закінчуючи вищими навчальними закладами», - сказав Олександр Вілкул.
Цього року на Дніпропетровщині до першого класу підуть понад 30 тисяч дітей, до 11 – понад 18 тисяч учнів. Загалом, кількість школярів у 2013/2014 році в області складає понад 300 тис.
Всі 1 тис 24 навчальні заклади Дніпропетровщини на 100% готові до нового навчального року: в школах та дитсадках проведені поточні та капітальні ремонти, проведені ремонтні роботи у всіх автономних котельнях, підписані акти готовності об’єктів.
Триває оновлення автобусного парку за програмою «Шкільний автобус». У цьому році сільські райони Дніпропетровщини отримали 13 новеньких автобусів у рамках програми «Шкільний автобус».
Наразі в області діє 326 шкільних автобусів, які перевозять щодня понад 17 тис учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів сільської місцевості. Усі шкільні автобуси, які здійснюють перевезення, обладнані системою GPS-навігації і підключені до системи логістики, що дозволяє кожному з батьків через мережу Інтернет слідкувати за переміщенням автобуса за маршрутом.
31 серпня, м. Дніпропетровськ. «Петриківський розпис - це душа козацького народу, бренд Дніпропетровщини та України. І де як не на своїй рідній землі цей вид народного мистецтва має розвиватися. Впровадження цього проекту у школах – важливий елемент самоідентифікації. Якщо раніше традиції передавались по родинній лінії, то нині у нас є всі можливості, аби навчати дітей Петриківки і на рівні садочків та шкіл. Це дозволить сформувати міцний фундамент для подальшого збереження та розвитку автентичних українських традицій. Минулого року на Дніпропетровщині пройшов всеобласний урок «Петриківки», і цього року ця традиція буде продовжена», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час урочистостей з нагоди Дня Знань у Дніпропетровську.