Завдяки превентивним заходам Уряду в 2013 році вдвічі зменшилася кількість лісових пожеж

18:08 19 Червня 2013 року

Для протидії пожежам задіяно понад 50 тисяч рятувальників та військових та більше 10 тисяч одиниць спецтехніки

Впродовж липня-серпня 2012 року очікується значне підвищення температури до понад 30 градусів Цельсія та високий рівень пожежної небезпеки по всій території України. «Завдяки превентивним заходам Уряду у 2013 році вдвічі зменшилася кількість лісових пожеж. Якщо у 2012 році за такий самий період відбулося майже 800 пожеж, то у 2013 році – більше 433», - сказав віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на  засіданні Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Олександр Вілкул дав завдання всім службам, які входять до Комісії - працювати на упередження. Зокрема, здійснювати превентивні заходи, в тому числі – постійний моніторинг пожежної обстановки та оперативне реагування на загрози.

«Ситуація з пожежами перебуває на постійному контролі Уряду», - сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, Державним агентством лісових ресурсів та його територіальними органами створено мережу із 440 спостережних веж. З них 177 веж обладнано сучасними телевізійними системами спостереження за лісами. Це дозволяє проводити моніторинг ситуації в радіусі 30 км.

«Наразі сформоване Міжвідомче угрупування сил від Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Державного агентства лісових ресурсів», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що від ДСНС для протидії пожежам задіяно понад 50 тисяч осіб особового складу та більше 10 тисяч одиниць спецтехніки. У регіонах з найбільшою небезпекою виникнення лісових пожеж чергує пожежна авіація, зокрема 7 вертольотів.

Також для оперативного реагування на небезпечну ситуацію напоготові майже 10 тис одиниць техніки Агентства лісових ресурсів. Охорону лісів від пожеж забезпечують більше 300 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств. В стані найвищої готовності – весь особовий склад агентства лісових ресурсів. Зокрема - понад 1,7 тис. лісництв та 290 лісових пожежних станцій з особовим складом і технікою для профілактики і гасіння лісових пожеж.

У сільській місцевості, де відбувається понад 40% пожеж від загалу, організовано цілодобову роботу понад 1 тисячі підрозділів місцевої пожежної охорони. Також створений реєстр техніки приватних підприємств для оперативного реагування на надзвичайні ситуації.

Олександр Вілкул зазначив, що однією з причин виникнення пожеж є людський фактор - навмисні підпали або безпечність людей. Для запобігання цього має бути активізована профілактична та роз’яснювальна робота з населенням.