Олександр Вілкул вшанував пам’ять Героїв Чорнобиля
14 грудня. Київ.
- Ми маємо завжди пам’ятати про героїв Чорнобиля, які ціною свого здоров’я та життя зупинили одну з найстрашніших в історії людства техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській атомній станції. Незважаючи на жорстокі випробування, через які їм довелося пройти, вони беруть активну участь у суспільному житті країни. Необхідно, щоб герої Чорнобиля, які поборовши нищівний вогонь врятували життя мільйонам людей, завжди відчували нашу увагу, підтримку і турботу. Уряд вважає своїм обов’язком соціальний захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та їх родин, - сказав Віце-прем’єр Олександр Вілкул під час покладання квітів до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та Меморіального кургану «Героям Чорнобиля» з нагоди Дня вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Уряд щорічно збільшує видатки за Урядовою програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зокрема, в 2013 році на 34 млн грн (до понад 2,6 млрд грн) збільшено соціальні виплати чорнобильцям порівняно з минулим роком.
У 2013 році Уряд у 4,4 рази (до 50 млн грн) збільшив фінансування комплексного медико-санітарного забезпечення і лікування онкологічних захворювань у постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Для санаторно-курортного лікування було виділено 370 млн грн, на які було оздоровлено майже 100 тис чорнобильців, з яких понад 68 тисяч дітей.

Також в 1,7 разів (до 614 млн грн) в цьому році збільшене забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідів-чорнобильців.
Уряд в 3,4 рази (до 157 млн грн.) збільшив в 2013 році фінансування на забезпечення житлом громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Вже 57 сімей чорнобильців отримало квартири від держави в цьому році.
Наразі безкоштовним харчуванням забезпечуються 236 тисяч чорнобильських дітей, які навчаються у майже 1300 школах 12 областей України. Цього року Уряд на 17 млн. грн. до 750 млн грн збільшив обсяги фінансування на безоплатного харчування дітей-чорнобильців в школах, технікумах та вищих навчальних закладах.
Сьогодні «чорнобильці» мають право майже на 100 видів пільг, компенсацій, доплат та допомог. Зокрема, на безкоштовний проїзд в громадському транспорті, щомісячну компенсацію за продукти харчування, допомогу на оздоровлення, пільги на оплату послуг ЖКГ, додаткові оплачувані відпустки, підвищені стипендії та інше.
У заході також взяли участь голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та представники громадських організацій.
«Ми маємо завжди пам’ятати про героїв Чорнобиля, які ціною свого здоров’я та життя зупинили одну з найстрашніших в історії людства техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській атомній станції. Незважаючи на жорстокі випробування, через які їм довелося пройти, вони беруть активну участь у суспільному житті країни. Необхідно, щоб герої Чорнобиля, які поборовши нищівний вогонь врятували життя мільйонам людей, завжди відчували нашу увагу, підтримку і турботу. Уряд вважає своїм обов’язком соціальний захист учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та їх родин», - сказав Віце-прем’єр Олександр Вілкул під час покладання квітів до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та Меморіального кургану «Героям Чорнобиля» з нагоди Дня вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.